Postovani/a, moj momak i ja smo bili goli, lezao je a ja sam sjedila na njemu te smo na taj nacin trljali nase polne organe. Tu je bilo i neke tecnosti, mada on nije nikako tada tu noc ejakulirao. To se desilo 12. 10. Pocela sam strahovati vec dan poslije zbog mogucih posljedica. Narednu menstruaciju sam dobila 20. 10. Na vrijeme iako je bila malo oskudnija, ali je opet trajala kao i obicno. Svaku poslije sam takodjer dobivala ali 5. 1. I 29. 1. Te dvije menstruacije su oskudne, ne krvarim ako se ne krecem mnogo, a krv nije onako jako crvena kao inace. 31. 12. , 14. 1. I 22. 1. Sam uradila kucni test za trudnocu i sva tri su bila negativna. Medjutim, iako su mi na dvije lijecnicke stranice na netu rekli da ne brinem, opet se ne mogu smiriti jer sam citala kako je moguce imati redovne menstruacije i biti trudna, kako su menstruacije tada oskudne, kako postoje lazno negativni testovi i kako se stomak ne mora vidjeti ni do 6. Mjeseca. Pocela sam misliti da sam udebljala iako mi majka govori da to nije istina i da su to moji opustrleni misici. Nakon nove god. Do 15. 1. Sam imala gastritis. Od proslog tjedna me opet poceo boliti zeludac i boli me kada stojim opustim stomak i jako izdahnem ili uzdahnem. Uradila sam nalaz krvi ast alt i kreatinin te urina i sve je uredu. Uskoro cu raditi nalaz i za heliobakteriju u zelucu. Recite, da li je moguce da ostanem trudna na onaj nacin (i neplodni dani su bili, da dodam) , da li su testovi radjeni nakon 3 mjeseca od odnosa tacni, da li oskudne menstruacije mogu pokazivati na trudnocu ili su takve zbog strahovanja, znam da ovo moze biti i normalno i da li me zeludac (ponekad i oko pupka) boli zbog moguce trudnoce ili je nesto drugo u pitanju? Molim vas odgovorite mi na ove nedoumice. Hvala vam.

    Odgovoreno: 31. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Niste trudni, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa)