Poštovani, željela bih da se informišem o korištenju pilula za kontracepciju (anti bebi pilula); imam 17 i po godina, i već sedam godina menstrualni ciklus (redovan je postao u zadnje dvije) i bila sam na ginekološkom pregledu prije dve godine gdje je ustanovljeno da imam policistične jajnike, radila sam i hormone i sve je uredu. Ako me možete posavjetovati o korištenju (i koliko to odgovara mojim godinama ili uopšteno koliko je dobro da koristim taj vid kontracepcije) bila bih vam jako zahvalna.

    Odgovoreno: 29. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni /policisticni jajnici su poledica hormonskog poremecaja, proverite hormonski status na sledeci nacin fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesteron 21 dan ciklusa) , zatim neka vas ginekolog odluci za koji vid kontracepcije,