Postovani, juce sam cula za kontracepciju pharmatex. Mozete li mi reci nesto vise o tim kapsulama? Da li su zaista pouzdane? Koja im je cena? Da li uticu na organizam? Hvala!

    Odgovoreno: 31. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Pharmatex (benzalkonijum hlorid) ima dva oblika: vaginalna tableta i vaginalna kapsula.

      ne prodire u krv i mleko, ne menja ph vagine (ne deluje na lacobacillus) koristi se pre svakog odnosa. Način i vreme aplikacije je pre svakog seksualnog odnosa, nezavisno od perioda ciklusa. Početak dejstva kod tableta i kapsula je nakon 10 minuta, a trajanje dejstva je kod tableta 3 sata, dok kod kapsula to vreme je 4 satas. Sto se tice cenr pitajte u apoteci.