Postovani, poslednju menstruaciju sam imala 21. 07. 2014. Godine. Pila sam 3 godine primolut nor 5, ali desavalo mi se zadnjih godinu dana da dok ga pijem obilno iskrvarim pa mi je doktor iskljucio svu terapiju. Jos pre 3 godine dijagnostikovana mi hemoragicna cista na levom jajniku velicine 7 cm. Inace radila sam i hormone estrogen i progesteron su mi mnogo smanjeni. Takodje imam hronicnu upalu jajnika. Imam jake bolove u donjem delu stomaka i bila sam svuda kod raznih lekara i svi su mi predlagali da pijem kontraceptivne pilule, posto jos nisam radjala pa mi zato ne predlazu operaciju. Ne znam sta da radim. Molim vas ako mozete da mi date neki savet.

    Odgovoreno: 24. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Hemoragična cista je funkcionalnih cista koja se javlja kada se krvarenje dešava unutar ciste. Simptomi kao što su bol u stomaku na jednoj strani tela može biti prisutan sa ovom vrstom ciste. Hemoragicna cista je posledica hormonskog poremecaja, proverite homonski status, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja, takodje savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com