Poštovani, nakon laparoskopije ciste na desnom jajniku i kiretraže polipa na maternici dobila sam terapiju zinnat 10 dana. Nakon potrošene terapije pojavile su mi se gljivice i pojačan sekret. Dobila sam terapiju microgynom tablete da pijem 3 dana po dvije odjednom zatim jednu dnevno. Smatrate li da je konzumiranje dvije tablete odjednom prevelika doza hormona? Jedina nuspojava koju osjećam je kako mi je vruće i nemir. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 23. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Microgynon tab su kotraceptvne pilule, uzimaju se po jednu tabletu dnevno, licno nemam praksu da preporucim da se piju po 2 tablete dnevno.

      savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.