Postovani, iscitavajuci razne forume na netu, dosla sam do zakljucka da genitalni herpes moze ostetiti plod samo ako se zena njime zarazi u prvom tromesecju, tj ako je to njen prvi susret sa herpesom u zivotu. Posto sam ja pri kraju prvog tromesecja, zelim i od vas da cujem da li treba da brinem za plod ako upravo sada imam herpes. Inace, spadam u grupu zena koja nema simptome, a ciji muz ima, i da nisam radila test iz krvi pre trudnoce koji je bio pozitivan, uvek bi se pitala jesam li zarazena ili ne. Sada imam neko crvenilo, i nesto unutar tog crvenila ali ne mogu provaliti sta je, cas mi lici na mehur cas ne. Dakle, da li je moj plod ugrozen?

    Odgovoreno: 23. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Sto se tice herpes ako do infekcije dođe u ranoj trudnoći dete će tokom trudnoće i samo početi stvarati antitela tako da su manje šanse da bude opasnih posledica za dete.

      savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .