Poštovani, nedavno sam operirala dermoidnu cistu na desnom jajniku i polip na maternici. Nakon terapije zinnat 10 dana, dobila sam gljivice i pojacan sekret. Ginekolog mi je prepisao macmiror kompl. Vaginalete i mycrogynom tablete. Brine me to što sam dugogodišnji pušač al nemam poznate smetnje kardiovaskularnog sistema. Međtim ginek. Na pušenje mi nije skrenuo pažnju. Da li je dovoljno prestati ili smanjiti pušenje dok ne popijem tu kutiju tableta ili da prekinem piti tablete? Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 23. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti. Sto se tice pusenja nije zdravo ali nema konkretan uticaj na vasu terapiju.