Imala sam cistu na levom jajniku, otklonjena mi je laparaskopijom. . . Ali se problem opet javio posle cetiri meseca, cista mi se ovog puta pojavila na desnom jajniku. . . Gnojna bila je velika 43cm primala sam terapije tokom mensruacije pukla je 10cm ali tokom ove menstruacije nije pukla. . . Vec godinu ipo dana pokusavam da ostanem trudna ali bez uspeha. . . .

    Odgovoreno: 22. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticnim jajnici su posledica hormonskog poremecaja, proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan) da bi ste dobili adekvatnu hormonsku terapiju (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) , takodje savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.