Poštovani, već godinu dana imam svakodnevni tup bol u predelu oba jajnika, koji se pojačava u vreme ciklusa. Imala sam bakterije enterokokus fekalis, ešerihiju i klebsielu u vag. I cervikalnom brisu i sve sam to lečila po antibiogramu. Dva zadnja brisa su uredna, nema patogenih bakterija niti gljivica. Urinolultura je sterilna, krvna slika i analiza urina u redu, kako kaže doktorka, nema peska u mokraći. Varenje normalno. Nisam trudna, , nikad nisam ni bila. Menstruacija je na 25 dana, ponekad na 22. Veom aje bolna i imam uterus duplex. Rađen je ultrazvuk, levi jajnik veoma uvećan i multicističan okolo je slobodna tečnost 22mm, desni je normalan. Treba da uradim hormone. Šta bi moglo biti kod mene, da nije možda endometrioza? Godinama nisam imala odnose, tako da mi niko ništa ne prenosi. Najviše mi smeta taj svakodnevni tup bol, ne mogu normalno da funkcionišem. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 22. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status, takodje savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.