Postovani vec duzi period imam problema da ostanem trudna. Naime patim od pcos pri cemu su mi menstruacije neredovne. Pijem siofor 500 za regulisanje ciklusa. Podlednja menstruacija je bila 16 januara dva dana pre nego sto sam ocekivala. Obicno mi je krvarenje trajalo do 6 dana, naime sad mi je 4 dan i prestalo je. U toku ciklusa pojavio mi se i pre pojavp7io mi se braon sekret molim vas za savet.

    Odgovoreno: 22. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan) , takodje savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com