Dobar dan, imam 29 gosina, zadnji put sam imala odnos prije cetri mjeseca i to prvi dan ciklusa gdje je odnos bio nezasticen, nakon toga sam imala ginekoloski pregled jer imam jak pms (otecenost, bol u dojkama, umor) koji traje par dana i obilne i bolne menstruacije. Doktorica mi ke rekla da je sve uredu, da vidi malo uvecan lijevi jajnik i upalu i dosta zadebljan endometrij jer mi je bilo pred drugu menstruaciju, ali nisam dobila terapiju. Nakon toga nisam imala odnos, zadnju menstruaciju sam dobila 15. 12. 2014. Ali nakon prestanka ciklusa meni su grudi i dalje bolne, stomak naduvan, dobijam na klizi i 13. 01. 2015 pojavio mi se smedji iscjedak nakon mokrenja i svi simptom pms su tu. Bila sam bolesna i pila antibiotike zbog upale grla. , pa me zabima sta mi vi savjetujete i da li to ukazuje na nesto ozbiljno. Lijep pozdrav

    Odgovoreno: 19. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, proverite hormonski status, takodje savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com