Poštovani doktore, imam dete od 22 meseca koje sam dojila do pre mesec dana, ukupno 21 mesec. Duže vreme je to bio jedan podoj, bez problema smo prestali, najviše sam bila motivisana za prestanak time što za par dana idem na laparoskopiju žučne kese. Pre trudnoće nisam imala redovne cikluse, imala sam pcos, ali je sve držano pod kontrolom ginekologa- endokrinologa i do trudnoće je došlo čim sam želela, spontano. Nakon porođaja prva menstruacija je usledila kad je dete imalo 14 meseci. Od tada su menstruacije tačne i redovne, 28-30 dana. E sada dolazim do pitanja- danas mi je 30- ti dan, opterećena sam dobijanjem zbog operacije, baš sam se nadala da će to biti sad i da će proći do iste, medjutim od pre cetiri dan imam smedjkast iscedak, par kapi krvi i to je to, zanemarljivo sasvim. Poslednja menstruacija tj. Njen prvi dan se pokopio sa zadnjim danom dojenja. Da li prestanaka dojenja može imati veze sa ovim čudnim sekretom ipar kapi krvi? Je li to menstruacija? Znam dajoš ima šanse da se pojavi, ali ako ostane na ovome šta da preduzmem? Hvala puno.

    Odgovoreno: 19. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status, takodje savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.