Pozdrav, redovno pijem logest pilule vec 5 godina, i pre mesec dana sam bila na godisnjem pregledu i sve je bilo u redu. Medjutim vec dve nedelje sam prehladjena i boleo me je stomak u predelu levog jajnika i doktor opste prakse mi je dao terapiju sa panklavom. Bolovi su prestali, ali sam dobila gljivice. Medjutim, jos 5 pilula imam da popijem do pocetka ciklusa, a jutros sam uocila roze-crveni sekret. Kupila sam kansen vaginalete, ali sam na uputstvu procitala da ne smem da ih koristim ako uocim krvavu mrlju u sekretu. Sta sad da radim? Koju bi drugu terapiju trebala da koristim? Pokusala sam da zakazem pregled, ali su mi zakazali tek za dve nedelje: (i da li je ta mrlja opasna, jer sam procitala da kod oralne kontracepcije je to normalna pojava. Molim vas za pomoc, unapred zahvalna sanja

    Odgovoreno: 19. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com