Nisam upućena u debljinu endometrijuma, bila sam na uz. 14. 01. To je bio 28 dan od poslednjeg ciklusa. Tada je debljina endometrijuma. Bila 21m m. Da li je to normalno? Ciklus nisam jos dobila, a levi jajnika u tom momentu nije bilo moguće videti zbog čega i to mi objasnite. A najveći problem koji me muci dodatno i svaki dan je bol sa leve strane stomaka, traje mesecima, uz. Abdomena je uredan, pa ne znam vise kome se obratiti

    Odgovoreno: 17. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da ponovite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili dali su vam cisticni jajnici. Proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa, obratite paznju na nivo progesterona.
      takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #134057

    • Tanja kostic vein 17. 01. 2015.

      Postovani
      kolposkopiu sam radila kao i briseve, sve je uredno, desni jajnik je ob, samo me brine endometrijum jer nije bio do sada 21 mm. Da li može znaciti trudnocu koja bi bila zeljena?