Postovani, u 10. Nedelji trudnoce sam. . . Par meseci pre trudnoce uradila sam test na genitalni herpes i bio je pozitivan. Odmah na pocetku trudnoce moguce je da sam imala napad herpesa kao i sada u ovoj nedelji. Znam da je opasno kada se primoinfekcija desi u ranoj trudnoci ali bzirom da sam ja herpesom zarazena pre trudnoce, to bi znacilo da ne treba da brinem za plod, posto imas zastitna antitela?

    Odgovoreno: 17. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Ako do infekcije dođe u ranoj trudnoći dete će tokom trudnoće i samo početi stvarati antitela tako da su manje šanse da bude opasnih posledica za dete.