Postovana, nalaz papa testa je 2 i 3. Grupa, zapaljenje jako i mesovito, sluz jako izrazena, celijski detritus slabo izrazen. Prisustvo krvi- vide se retki eritrociti; prisustvo karaktereisticnih celija- ascus. Predlozeno lecenje i biopsija. Molim vas da mi pojasnite nalaz dok se ne vidim sa doktorom. Trudna sam i predlozen mi je abortus zbog mioma u materici. Ne mogu da se smirim. Hvala vam.

    Odgovoreno: 17. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Iii grupa – blaga atipija, asc-us –atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja, vas nalaz je posledica dugotrajne uplale grlica materice (crvicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com