Postovani, pre 6 godina unosila sam 1000 kalorija dnevno i vezbala 4h dnevno. Za 10 dana izgubila sam oko 7 kg. Tada sam izgubila menstruaciju. Od tada pokusavam da je povratim i u par navrata vracala se, najduze 3 meseca. Prilikom jednog testiranja utvrdjena mi je hipoglikemija. Posto mi je sve bilo u redu sa zdravljem rekli su da ta dva mogu a se povezu i dali mi da pijem metformin. Posle terapije od oko 3 meseca menstruacija mi se povratila na 3 meseca i opet nestala. Trenutno stanje mi je da sam prethodni mesec dobila menstruaciju ali, sada vec ucestalo, imam nadimanja donjeg stomaka, bukvalno kao da sam u 8om mesecu trudnoce iskoci i jako me boli, teze cak i disem. Skoro stalno imam cudan osecaj u predelu jajnika i nocu, kada legnem u krevet osecam ogromnu toplotu u predelu jajnika i materice. . . Da li imate mozda neku ideju o cemu je rec? Hvala unapred

    Odgovoreno: 16. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh. Estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i tsh, t3, t4 samo 14 dan ciklusa, takodje vam savetujem da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .