Bila sam na ginekoloskom pregledu, radjena je kolposkopija i nalaz je mozaik i punktacija na 10-12h, papa test iiia ascus i vaginalni sekret iii grupa. Uradjeno je lasersko uklanjanje te promene i biopsija. Nalaz biopsije je: cervicitis chronica cum metaplasia simplex epithelii superficialis. Da li mozete da mi protumacite nalaz biopsije? Doktor mi je rekao da dodjem na kontrolu za 4 meseca. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 12. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis chronica) sto potverdjuje hp nalaz.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #133823

    • Hvala na odgovoru. Mozete li mi samo reci da li moj nalaz ne spada ni u kakva predkancerogena stanja, da li se to razlikuje od cin1, 2, 3?