Muž i ja smo pokušavali da dobijemo bebu oko 9 meseci, posto se nista nije dešavalo otišli smo kod lekara. Kod mene je ginekolog radio ultrazvuk jajnika, ginekološki pregled, briseve i sve je u redu. Mužev spermogram je bio loš. U početku 12% progresivno pokretnih, koncentracija spermatozoida 6, 5 miliona. Doktor je odredio terapiju. Posle mesec dana rezultati se popravili 21% progresivno pokretnih a koncentracija 8, 5 miliona. Odredio je terapiju (profertil, vitamin c i hormon nolvodex. Interesuje me pošto za nedelju dana treba ponovo da se radi spermogram koji su sledeći koraci? Ako se još više poboljša spermogram da li ja treba nešto da uradim ili da čekamo dok urolog ne kaže da je sve ok?

    Odgovoreno: 12. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Cim tako brzo pozitivno reaguje na terapiju, neka nastavi sa terapijom, nema kontraindikacija ako dodje do trudnoce u medju vremenu.