Poštovani imam 34 godine. Do sada sam uspijela da iznesem dvije trudnoće i rodim dva zdrava dječaka koji sada imaju stariji 10 a mladji sin ima 6 godina. Imala sam 4 miseda. 3 nenamjerna spontana su se desila prije prvog djeteta a 4. Se desio prije rodjenja 2. Djeteta. Ukratko obje sam trudnoće iznijela savršeno dobro pila sam lijekove za odrzavanje ali mi se cini da bih i bez njih prosla bez ikakvih problema. Redovno idem kod ginekologa i do sada osim polipa na materici koji su uklonjeni histeroskopijom i policističnih jajnika nisam imala nikakve probleme. Krvna slika mi je savrsena. Imam povećan nivo željeza u krvi pa mi je savjetovano da odem na ultrazvuk abdomena i sve je bilo savršeno i na tom ultrazvuku osim zuči koja ima dvije pregrade i koja je blago presavijena. Posto nisam dugo vremena mogla ostati trudna doktorica mi je pratila folikule i nakon dužeg vremena sam uspijela. Zadnja menstruacija je bila 05. 12. A folikul je pukao 19. 12 i taj dan sam imala odnose. Test je pozitivan odmah sam otišla na kontrolu ali doktorica mi je rekla da se još uvijek ništa ne vidi i zakazala mi ponovni pregled 15. 0. M. I rekla mi je da tada bi se trebala vidjeti i srčana radnja. Dobila sam da pijem folacin tablete. Svojoj doktorici bezgranično vjerujem jer je sa mnom od početka tj već 14 godina me pregleda i kroz sve je sa mnom prošla i kad su mi se i loše i dobre stvari desavale, ali zbog praznika sada ona nije tu a ja sam primjetila da jutros kad sam imala stolicu pojavio se rozikasti iscjedak. Nemam bolova osim malo pojačani bol u donjem dijelu ledja ali mene taj dio ledja boli još od prije trudnoće. Dali bih trebala potražiti drugog ljekara i otići na pregled ili nema mjesta panici. Molim vas za savjet. P. S. U zadnje vrijeme kasljem posto smo svi u kući dobili ovaj virus koji kod nas hara i imam temperaturu 37, 3 unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 09. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite vasem ginekologu da vam prepise adekvatnu terapiju za odrzavanje trudnoce, takodje vam savetujem da uradite profesionalni kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com