Poštovani, imala sam vanmateričnu trudnoću i operisana sam u junu 2014. Godine, odstranjen mi je lijevi jajovod. Zanima me da li se može ponoviti vanmaterična trudnoća na strani uklonjenog jajovoda? (lijevoj) ne planiram još uvijek pokušavati zatrudniti, ali me zanima ta informacija, da li je to moguće? I ako mi možete dati još neke informacije korisne za pravilan oporavak. Dan danas me zna ponekad malo zaboljeti strana na kojoj je izvađen jajovod, da li je to normalno? Hvala unaprijed! P. S. Već sam vam se prije javljala i pomogli ste mi puno! Hvala

    Odgovoreno: 09. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Ako vam je odstranjen levi jajovd ne može vam se ponoviiti vanmaterična trudnoća na levoj strani, savetujem vam da uradite da uradite profesionalni kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (crvicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com