Postovani, pojavili su mi se na sluzokozi velikih usana bela mala ispupcenja. Radila sam samo spoljasnji vaginalni bris i rezultat je bio sledeci-gljivice iz roda candida mali broj, patogene bakterije nisu izolovane. Zanima me, sta to zapravo znaci i da li je moguce da imam jos neku bakteriju koja tim brisom nije pronadjena. Isto tako me zanima da li se kandida moze preneti na partnera polnim putem i da li je zabranjen polni odnos do izlecenja kandide. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti. Inace nije pozeljno da imate odnose bez prezervativa dok ste pod terapijom.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com