Poštovani 07. 12. 2014 imala sam menstruaciju, 22. 12. 2014 uveče imala sam prva dva puta odnos sa zaštitom, treći put bez, ejakulacija nije bila u meni. Popila sam u prvih 12h esscapelle pilulu i sve je prošlo dobro, bez mučnina (inače 02. 11. 2014 sam isto popila escapelle pilulu i to drugi dan menstruacije, pa sam krvarila još 8 dana) . 25. 07. 2014 sam zaradila jaku prehladu i počela uzimati palitrex 2x12 od 500 mg. Posle 6 dana su krenuli jaki bolovi jajnika, oštro probadanje kao munja i bolovi leđa kao u menstruaciji, bolne grudi (inače me bole 2-3 nedelje pred menstruaciju, menstruacija neredovna, poslednjih par meseci na 35-40 dana, dešava se da nemam po 3 meseca, rađen pre dve godine test na hormone, sve je u redu sa hormonima) , 7 dan od pilule se javlja crn sekret, sluzav bukvalno kao neka zastarela krv i 8-og dana počinjem da krvarim. To je trajalo krvarenje 5 dana do 03. 01. 2015. Sa prestankom krvarenja nestali su bolovi jajnika, ali grudi su ostale bolne i pojavio se sad svetlo braon sekret, bez neprijatnog mirisa koji i dalje traje. Otišla sam ginekologu, naravno, ništa bez mesec dana čekanja. Inače imam jaku prehladu, palitreks nije delovao, pa sam 04. 01. 2015 dobila penicilin (koji pomaže, ali i ne mnogo) . Grlo upaljeno, sekret iz nosa, škripanje pluća, bolovi u leđima, temp 37. 5. Inače sam jednom tako krvarila 20-ak dana i imala upalu jajnika. Takođe, ginekolog mi je rekao zbog neredovne menstruacije da mogu teško da zatrudnim, takođe sam imala odnose sa partnerom više od godinu dana svaki ili svaki drugi dan bez zaštite i nisam zatrudnela. Pa mi sad ovo postaje malo čudno. Ne znam da li sam trudna ili je nešto mnogo gore od toga i da li smem da čekam mesec dana? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 09. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Niste trudni, savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh. Lh. Estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com