Zovem se elmina kesedzic, imam 31 godinu, , nastanjena sam u canadi, zivi sa muzem i mali djeckom kojem je 7. Godina! Prosle godine odlazimo za bosnu na malo duzi odmor kod familije! Odlucila sam da pstjetim ginekoloskog doktora kod nas, , tako sam i uardila, , pregleda je bijo uredu, , s tim da mi je doktorica rekla da mi je malo uvecana, tjs. Zadebljana maternica! Moj porod je bijo carski rez, dokotorica mislim da je zbog carskog reza, , posot je baba bila malo veca, , tako da nisam mogla d arodim normalni vec carskim rezom, , s tim da su mi rodicke kosti jako uske, , , to je ustanovito u canadi putem trudnickih pregleda! Tacno prije 3 mjeseca ovdje u canadi, imala sam stomacne tegobe, , otisla sam doktoru on me je uputijo na ultrazvuk, , tako sam i uradila! Ultrazvuk je pokazao da imam submucosal fibroid velicine 2cm, , -sto kod nas znaci da su u pitanju polip polipi, , jao me to brine! Vratila sams e doktoru svom da mi ocita nalaz sa ultrazvuka, , on tu govori da to nije zabrinjavajuci strasno, , vec da posjetim ginekologa! Brine me to zelim i palniramo drugu bebu nezna kolike su sanse za to, , da li je moguce, , mada se moji periodi pomjeru svakog mjeseca za nekih par dana, , , zelim da znam da li ce se to moci sanirati, , i imam te neke stomacne nadutosi i bolove ponekad! Plasi me to, , i zelim sto brzi odgovr na moje pitanje, , unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 09. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Razlicita su misljenja o uzrok nastajanja submucosal fibroid, licno smatram da je uzrok u vecini slucajeva je posledica upale, savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti. Inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com