Postovani, imala sam prvu neuspelu trudnocu 2011 godine u 17 nedelji, beba je imala cistu na stomaku, koja je bila pukla i zbog male trudnoce beba nije izdrzala sve promene koje su se desavale. Drugi gubitak bebe mi se desio 16. 10. 2014. G u 24 nedelji. Trudnoca je tekla uredno, beba je bila zdrava, sve je teklo dobro, dok u 23 nedelji nisam osetila bolove u preponama i nisam mogla da hodam od bolova tri dana. Moj ginekolog mi je rekao da je to sve narmalno, da mi se sire kosti, uradila mi je uttrazvuk beba je bila dobro. 15 oktobra uvece sam dobila bolove u ledjima i kontrakcije na svakih 10 minuta (zelela bih da napomenem da sam 13 oktobra bila kod ginekologa i da je bilo u redu) . Dok sam dosla do bolnice bila sam otvorena 4 cm, za pet sati sam bila cela otvorena. Vodenjak nije pukao, imala sam kontrakcije na svakih 5 minuta i krvarenje, poceli su da me poradjaju, posto nisam mogla da izdrzim toliki bol, uspavali su me. Beba nije prezivela, bio je decak. Kada sam otisla posle po nalaze u bolnicu rekli su mi da je u pitanju bila upala. Radim sada testove na trombozu, nptt, pt, vreme krvarenja, tr, glukozu. . . . Cekam rezulate od svega. Zanima me da je mogude da imam lpus bolest? Koliko sam citala na internetu, to je bolest koja napada plod. U napred zahvalna.

    Odgovoreno: 08. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Bez panike, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .