Poštovani, imam 17 godina i nikad nisam imala spolni odnos ali sam prije nekoliko godina imal problema sa tamponom. Naime, imala sam 13-14 godina i prvi put sam stavila tampon, boljelo je no pri vadenju sam shvatila da nesto nije u redu jer strasno boli a tampon ne izlazi van. Tad sam vidjel da je preko tampona "zapeo" komad koze, bit ce glupo ovo sto cu reci ali izgleda kao spaga na pocetku vaginalnog otvora, na sredini. Zanima me je li to mozda himen koji sam slucajno probila tamponom a nije pukao do kraja ili nesto drugo? Hoce li taj dio koze puknuti kao kod svih ostalih djevojaka/zena pri prvom spolnom odnosu? I postoji li drugi nacin da se toga rijesim? Hvala vam unaprijed!

    Odgovoreno: 08. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com