Postovani, molim da mi pojasnite rezultate. . Citoloski nalaz: papa: , treca a grupa, agc nos. Cilindricni epitel: zapaljenje ++, leukociti ++ (+) . Uz izrazenije znake upale iskljucivo endocerviklano se nalazi nekoliko celijskih grupacija endocervikalnog zlezdanog karaktera koje su sa celijama blaze uvecanih jedara, grubljeg hromatina sa diskretnom atipijom (reaktivno) . Vaginalni bris druga grupa. Cervikalni na gljivice, bakterije i hlamidiju -negativan. Kolposkopija: nativno se vidi manja ektopija oko oue nesto vise na prednjoj nego na zadnjoj usni sa mestimicno pojacanom vaskularizacijom. Posle premazivanja sircetom se ne vide atipicne slike. Posle premazivanja lug. Rastvorom jod negativno ostaje povrsina ektopije. Dobila sam vaginalete poliginaks ali ne osecam poboljsanje.

    Odgovoreno: 04. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Vas nalaz pokazuje da imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com