Pitanje za ginekologa: imam 22 godine, još uvek nisam imala seksualne odnose, dakle virgo intacta, pa me zanima koje sve preglede kod ginekologa trebam uraditi, ako možete konkretno precizno da mi navedete. Inače menstrucije su mi redovne, normalne, samo ponekad osećam prvi dan bolove. Na koji način ginekolog može utvrditi da li imam endometriozu? Na koji nači se kod nevine devojke proverava stanje jajnika? Na koji način se kod nevine devojke utvrđuje da li ima rak grlića materice ili endometrijuma?

    Odgovoreno: 04. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Kod nevinih osoba ginekoloski pregled se vrsi na sledeci nacin:
      - anamnezom
      - rektalni pregled
      - uz pregled
      - po potrbi rade se brisevi vulve odnosno usne.