Postovani, poslednjih 6 meseci imala sam problema sa enterococcus spp i kandidom u vaginalnom i cervikalnom brisu. Na poslednjem brisu taj nalaz je bio uredan. Medjutim, posetila sam opet ginekologa jer mi se pojavio ne tako obilan sekret, koliko neprijatnog mirisa na ribu. Doktorka mi je dala orvagyl tableta kao i mom partneru. Savetovala me je da uradim bris na bakterijsku vaginozu ali posle terapije. . . Smatrala je da nije sad bas neophodno. , tj ostavila je meni izbor. Ne znam sad sta lecim orvagil tabletama tj koji problem imam? Papa 2. Grupa, vs 3. Grupa. . . Hvala vam na odgovoru. . .

    Odgovoreno: 31. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Orvagil

      orvagil je lek koji deluje na infekcije izazvane protozoama i anaerobnim bakterijama.
      lek deluje baktericidno, tj. Uništava protozoe (trichomonas vaginalis, entamoeba histolytica, giardia lamblia, balantidium
      coli) i anaerobne bakterije.

      savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.