Postovani, u 8. Nedelji trudnoce sam. Septembra sam se testirala na hsv viruse i tako sam saznala da sam pozitivna na genitalni herpes koga ja nisam ni svesna bila da sam ga imala. Novembra vec smo krenuli da pravimo bebi i bas koji dan od eventualnog zaceca meni se pojavilo crvenilo, osecaj toplote, tek po koji put nlagi svrab ali samopregledom mi se ucinilo da sam videka dva pliha. Tek za 10 dana sam imala zakazano kod doktorke i naravno ona tvrdi da to nije bio herpes sto i ne cudi, jer dok dosao red na pregled cak se i crvenilo vecinom povuklo a kamoli plihovi. Dr tvrdi da csk i da jeste bio herpes da se opustim jer ne moze da steti plodu poszo sam bila zarazena pre trudnoce. . . Drugi dr mi je rekao da ne moze da nasteti herpes plodu jer par dana nskon zaceca on prakticno i ne postoji. Stvarno ne znam kome da verujem, uradila sam i torch koji je pokazao isto pozitivnu vrednosi ali je sada sa 2. 2 skocio na 3. 1 sto mi dodatno potvrdjuje da sam imala herpes nakon zaceca. Plasi me sada ta situacija, znam da se opasna primoinfekcija, tj ako je zaraza ili taj prvi dodir tela sa virusom nastupila bas u trudnoci ali valjda sam ja zasticena jer test pokazao da sam virus pokupila ko zna kada pre trudnoce zar ne?

    Odgovoreno: 31. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, ukoliko trudnica prvi puta oboli od herpesa tokom trudnoće veće su šanse da će virus biti prenesen na dete. Ako do infekcije dođe u ranoj trudnoći dete će tokom trudnoće i samo početi stvarati antitela tako da su manje šanse da bude opasnih posledica za dete