Postovani, imam 30 godina. Na redovnom ginekoloskom pregledu, a par dana pred, pojavio mi se bol u predelu pubicne kosti, sa desne strane. Bol je vise bio tup i neki cudan osecaj. Doktorka je uradila kolposkopiju, a nalaz je: epitel pvu skvamozan, sch pozitivan, scj na ulazu u cervikalni kanal, vidljiva u celosti. Vagina i vulva b. O. Uz nalaz: uterus u avf, pravilnih kontura, homogene teksture miometrijuma. Ednometrijum 9. 7mm periovulatoran homogen, jasno ogranicen. Desni ovarijum normalne teksture, sa fol. 19mm ispod uterusa. Levi ovarijum normalne tesksture. U douglas-ovom prostoru nema slobodne tecnosti. Dimeznije desnog jajnika 31. 5mm, levog 34. 6. (folikul na desnom 19. 9mm, na levom je 11. 9mm. To je bio 12 dan ciklusa. Papa ii grupa, benigne reaktivne i reparatorne promene. Vaginalni sekret ii grupa-dederlajn. Mene interesuje, da li je potrebno da uradim jos neke analize zbog jajnika koji je ispod uterusa? I da li ja nalaz benigne reaktivne i reparatorne promene u redu? Zelela bih da u skorije vreme planiram trudnocu, te znam da li je potrebno jos neke analize preventivno da uradim? Da napomenem da je posle prestanka bola u desnom jajniku, manjeg inteziteta bio u levom, ali je prosao. Da li moze biti posledica ovulacije? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 31. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Verovatno imate (beningne promene) upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) , savetujem vam da ponovite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici.