Poštovani, posljednjih godinu i pol svakih 3-4 mjeseca obolim od nespecifičnog vaginitisa, na brisu od uzročnika samo gardenerela vaginalis. Od th dobijem metronidazol vaginalete na koje upala prođe. Pošto mi se dogodilo da poslije lokalne th dobijem kandidijazu prešla sam na per os metronidazol. Uz to sam koristila i lactogyn probiotike. Međutim, problem je što mi doktorica ne zna reći zbog čega mi se tako često javljaju upale. Inače sam dobrog zdravlja, ne pušim, pijem povremeno, u dobroj tjelesnoj kondiciji, ne koristim tampone, nisam promiskuitetna. Na gin preglede idem svake dvije godine, osim zbog ovih upala. Dijagnosticiran mi je pos, međutim zadnjie dvije godine mjesečnice su mi redovne i nemam tegoba (oko tri godine sam pila kontracepcijske pilule) . Molim vaše mišljenje o tome što bi mogao biti uzrok čestim upalama i što mi je činiti? Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 31. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate hronicnu upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com