Postovani, imam policisticne jajnike. Doktor mi je dao da pijem gluformin tablete, medjutim dok sam ih pila nisam dobijala menstruaciju i prilicno sam se ugojila. Prestala sam da ih pijem, i pocela sam da mrsavim. Zanima me kako je to moguce, s obzirom da se od gluformina mrsavi, a ne goji se? Trenutno pijem yazz pilule, mada doktor kaze da bi mi opet dao da pijem gluformin, ali ja ne bih. Isto me zanima, da li je po vasem misljenju za lecenje policisticnih jajnika bolji logest ili yazz? Pozdrav

    Odgovoreno: 30. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prkse u nacinu lecenja, sto se tice logest i yazz oni su istog efekta imaju.