Dobra vecer. Imam 17 godina. U 1. Mjesecu ove godine prvi put mi se pojavila cista bartolinijeve žlijezde. Prošla je sama od sebe nakon tjedan dana, nije bolila samo je bila tu. Ginekologica mi je tad rekla da je to normalno i da ne trebam da brinem zbog toga. Sada početkom 12. Mj opet je izrasla, nisam nista brinula posto mi je rekla prošli put da to nije nista. No počela me uzasno bolit, nisam mogla sjedit ni ležat ni nista. Otišla sam kod nje i rekla je da je to upala, dala mi antibiotike i tablete protiv boli i za dva dana sam morala doći na kontrolu, tada mi je uradila inciziju, sto je uzasno bolilo, samo je ocjedila gnoj van i ostavila tu rupicu samo tako, zarasla se vec drugog dana. Od tad mi je bilo okej, nije me bolilo al sam ju jos uvijek osjećala no ne tako veliku. I sad opet slijede muke, prije 2 dana se opet pojavila i jucer sam brzo otišla na hitnu u bracak, tamo mi je doktor rekao da je to upala opet te radio inciziju, stavljao hidrogen, stavio mi srebro nitrat lapis, lašvicu i jedan šav. Od tad me pece i boli, i ne prestaje, a tek u ponedjeljak mi je rekao ponovno doći. Žlijezda je veća nego je bila prije incizije, da li je to možda zbog tog lapisa, to je unutra ili? Te mi je malo naotekla i druga strana. Izgleda kao da sam se spalila po nekim dijelovima vagine. Također mjesto gdje ide dren isto izgleda cudno, kao da je pognojeno. Da li je normalno da me boli i pece? Smeta li možda sto uz antibiotik cefaleksin 1000mg 2x dnevno pijem kontracepcijske pilule? Usput mi je doktor prepisao i dermazin kremu od cega mislim da me jos vise pece. . , sto mi savjetujete? Nisu mi radili nikakve briseve, a čitala sam na internetu da bi se trebalo otkriti koja bakterija mi to uzrokuje. Koja su mi trajna rijesenja? Zelim se riješiti toga, ne zelim vise proživljavati ni jednu upalu srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 28. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.