Poštovani, imam 24 godine, redovne menstruacije, nikada nisam imala spolni odnos. Zadnjih pola godine mi se javljao vaginalni svrbež koji je najizraženiji oko tjedan dana pred menstruaciju. Prije 3 tjedna sam prvi put otišla kod ginekologa koji me pregledao spekulumom, bimanualno i uzv preko stomaka i rekao je da je sve u redu osim upale grlića maternice koju sam dugo nosila. Propisao mi je vaginalete macmiror complex 7 dana pred spavanje i kremu canesten 3 vag. Ujutro i uvečer također 7 dana. Moji su se simptomi povukli već 4 dana nakon korištenja terapije. Dovršila sam sedmodnevnu terapiju i bilo mi je super. Međutim, sad opet tjedan dana pred menstruaciju pojavio se svrbež i peckanje. Danas sam dobila menstruaciju i svrbež je i dalje prisutan, ali manjeg intenziteta. Da li je moguće da se upala vratila ili je nešto drugo u pitanju? Ginekolog mi nije htio raditi papa test, jer nisam imala spolne odnose. Nemam nikakve bolove, samo taj neugodni svrbež. Iscjedak pred menstruaciju mi je bjelkast i baš ostavlja traga na vešu. Hvala na odgovoru. Pozdrav!

    Odgovoreno: 28. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti be obzira da li imate seksualne odnose ili ne.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com