Postovani, u septembru sam imala operaciju vaporizacije kondiloma radiotalasima pod lokalnom anestezijom i pre mesec dana su se opet pojavili (dva) , i pored toga sto sam na svaki moguci nacin probala da jacam imunitet, cak sam i hvaljeni beta glukan pila. Koliko sam upucena, hpv ne moze biti razlog bolova u donjem delu stomaka, a to me konstantno muci i zato vam se i obracam. Papa test je u redu (2. Grupa) , rezultati kolposkopije takodje, ultrazvuk mi nisu radili jer kazu da nema potrebe, vaginalni bris je cist, na pregledu su mi rekli da sve izgleda dobro - i vaginalni kanal i grlic, u urinu nema bakterija. . . Ali ja i dalje imam konstantne bolove umerene jacine u donjem delu stomaka i ledja. Par puta, posle skoro tri meseca od operacije, sam pokusala da imam odnos sa svojim partnerom, ali sam imala jake bolove pri tom, te nismo ni nastavljali, a nakon toga se svaki put javio neki krvav iscedak. Moooolim vas, recite mi sta bi mogao da bude problem, jer meni vise nista nije jasno. Ja nemam dovoljno znanja, a ginekolozi u domovima zdravlja nemaju dovoljno vremena i strpljenja, pa mi prosto kazu da je sve u redu, kako sam mlada i zdrava i treba da budem srecna jer ostale zene imaju mnogo vece probleme. . . Para za privatnog ginekologa nemam.: (nikad nisam radjala. Imam stalnog partnera vec tri godine, on je takodje prosao sve preglede i sve je u redu sad. A ja sam zbog slabog imuniteta prosle godine lecila i gljivice i ureaplazmu i enterokoke, radila kontrolne preglede i kad je sve napokon bilo ok, pojavio se hpv. Moram da napomenem da sam o higijeni vodila racuna i vise nego sto je potrebno, pa sam to korigovala i pocela da koristim intimne kupke za trudnice kako ne bih ugrozavala tu vaginalnu mikrofloru. Nezasticene i rizicne odnose nisam imala, ali nekim cudom imam vise ginekoloskih problema nego bilo koja od mojih prijateljica.: (beskrajno vam hvala unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 23. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite profeionalni kolposkopski pregled da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno lecoti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com