Postovanje, pre dve nedelje sam isla na uklanjanje ranice na grlicu materice. Rezultati papa testa i biopsije su uredni i sve je lepo proslo. Dan pre intervencije sam imala nezasticen odnos sa momkom i njemu se pojavila bubuljica na polnom organu, ali ga je posle dva dana prosla, iscedio je. Licila je na potkoznu bubuljicu velicine manjeg graska. Nakon moje intervencije pojavile su mi se par sitnih bubuljica u predelu prepona koje su svrbele bile su male i crvene. Izgledalo je kao da su od brijanja izasle. Posle toga mi se pojavila bubuljica koja izgeda kao ta njegova manje velicine graska i bila je bolna na dodir kao i njegova, ali jos uvek ne prolazi (ima 10ak dana) pomislila sam da je od ulozaka koje sam konstantno nosila zbog intervencije i menstruacije nakon toga. Ona je i daje tu i one sitne bubuljice koje izgledaju kao od brijanja i dalje imam ali su sada promenile mesto, vise ih nema oko prepona ali su i dalje na kozi koju brijac iritira. Pokusala sam da se ne brijem par dana, ali mi dlake smetaju bas. Kako da ih se resim? I koji je uzrok njihovog pojavljivanja? Probala sam da stavljam bebi puder da ih smirim i neke su se povukle ali mislim da mi on previse isusuje kozu. Takodje sam juce probala sa jabukovim sircetom i svrab se umanjio ali su one i dalje tu i ona velicine graska. Moze li neki savet? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 23. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, javite se vasem ginekologu da vas pregleda.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com