Postovani doktore, radila sam hsg, da li mozete da mi protumacite sta znaci nalaz: uterus u avf sinistro poniran. Cavum uterusa se ravnomerno puni kontrastom, trouglastog oblika, ravnih ivica. Kontrast levo prolazi kroz tubu i sliva se u slobodnu trbusnu duplju. Desno se zadrzava na nivou ampularnog dela tube. Dg: sactosalpinx 1. Dex dali je nalaz los i da li sa takvim jajovodima moze doci do vanmatericne trudnoce? Hvala puno

    Odgovoreno: 21. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Da, zapusen vam desni jajnik, savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #133318

    • Poštovani, radila sam hsg. Piše ovako: uterus u AVF. Kavum trouglastog oblika, homogeno ispunjen kontrastom, diskretno naglašenih rogova. Obe tube se prikazuju celom dužinom. Propuštaju kontrast u trbuh. Suspektne periampulne priraslice levo. Šta to znači, da li je dobro? Mogu da ostanem u drugom stanju? Hvala unapred.😊