Imam 43 godine, moj partner 46, imala sam dva spontana pobacaja u poslednjih sest meseci, vrsila sam analize, na mikoplazmu, urea plazmu, hlamidiju, dosta analiza kod hematologa i sa imunologije i svi rezultati su mi bili u redu. Poslednje analize sam imala za stitnu zlezdu i za glugokozu za koje cekam rezultate, pa me zanima sta mogu biti razlozi za dva spontana pobacaja a da jos nismo proverili, zakazali smo i genetiku. Molim vas da mi odgovorite da li postoji jos nesto sto bih trebali proveriti. Pozdrav, hvala unapred. Dacun

    Odgovoreno: 21. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa (obratite paznju na progesteron 21 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com