Postovani, strasno sam zabrinuta i molim za savet. U sestoj nedelji trudnoce sam. Na samom pocetku trudnoce, mozda najvise pet dana od zaceca sam imala neku situaciju ali dok je termin kod dr stigao, proslo je deset dana i sada nisam sigurna u dijagnozu. Imala sam nesto sto me navelo na g. Herpes ali posto je bilo na tako ne pristupacnom mestu nisam jasno uspela da vidim. Dr kaze da to nije herpes i dala drugu dijagnozu, da je u pitanju povreda sluzokoze vagine zbog odnosa, tako nesto. Ono sto mene sada plasi jeste. . . Sta ako je to bio ipak herpes i to bas na pocetku trudnoce, sta mi je ciniti. . . Test iz krvi je pokazao da imam g. Herpes samo nisam ga nikad bila svesna, da nije testa ne bi nikad posumnjala na njega. Dr kaze da i ako jeste bio herpes da nemam razloga da brinem, ali ja sam neutesna, plasim se da se nije zarazio plod ili ostetio, strasno brinem i ne znam da li je abortus resenje. Cak i moj dr misli da sam strasan panicar, niko me ne shvata ozbiljno povodom ovog problema a ja sam se nacitala svacega na netu i posle svega utisak je porazavajuci.

    Odgovoreno: 21. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, cak da ako do infekcije dođe u ranoj trudnoći dete će tokom trudnoće i samo početi stvarati antitela tako da su manje šanse da bude opasnih posledica za dete, savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .