Postovani doktore, poslednjih meseci imam neredovan ciklus (2-3 meseca izostane) , tacnije tamno crveni-braonkasti iscedak koji nije obilan i traje oko 4 dana (da li je to ciklus?) . Na ginekoloskom pregledu i ultrazvuku ustanovljena mi je dijagnoza na levom jajniku folikularna cista velicine 55*45 napetih zidova. Doktor mi je rekao da je to bezopasna cista da ce sama puci i nije mi dao nikakvu terapiju. U medjuvremenu sam samoinicijativno uradila mikrobioloske i hormonske analize: bris cerviksa, bris cerviksa na kandidu, bris vagine, bris vagine na kandidu, vaginalni sekret na stepen čistoće, vaginalni sekret na kulturu, chlamidia, mikoplazma, ureaplazma, fsh, lh, prl (lth) , pg, t, e2, kao i hormonske analize za štitnu žlezdu t3, t4, ft3, ft4, tsh, i svi nalazi su bili uredni. Posle 2 meseca ponovo sam otisla na preglad jer mi je ciklus ponovo izostao (2 meseca) , cista je postojala nepromenjenog oblika i velicine. Od tada je proslo 2 meseca ciklus je ponovo izostao. Sta je potrebno da radim, jer ovo stanje (ne preduzimanje nikakvih mera) bez dijagnoze i adekvatne terapije mi nimalo ne prija. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 21. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa (obratite paznju na progesteron 21 dan ciklusa) da bi ste dobili adekvatnu terapiju, razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com