Imam 26 godina. Pre sam imala policisticne jajnike. Na zadnjem uz jajnici sa par folikula. Dosta cesto imam bol tokom odnosa. Mozda zbog pritiska na jajnik? Kada sam se pozalila svom ginekologu u vezi toga jos pre par godina samo se nasmejao i rekao da promenim pozu. Da li moze da bude nesto ozbiljno. Imam ranicu na grlicu, ali navodno od porodjaja koji je bio pre 16 mesrci. Sta mi savetujete?

    Odgovoreno: 17. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, proverite hormonski status da bi ste dobili adekvatnu terapiju, ranica na grlicu materice je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, savetujem vam da uradite profesionalni kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com