Poštovani, imam kandidu jako dugo, verovatno četiri godine, doduše bilo je perioda izlečenja maxmiror vaginaletama i kanesten kremom i vaginaletama, ali se uvek vraćala. Ono što mene muči je to što sam sada u desetoj nedelji trudnoće, pošto sam menjala mesto boravka iz beograda u ljuboviju, još uvek sem privatnika koji mi je potvrdio trudnoću, nisam išla kod državnog lekara da se zavedu. Pre nesto više od tri meseca sam radila nalaze krvi i urina i sve je bilo u redu. Šest godina sam vegetarijanac, a od kako sam saznala za trudnoću, počela sam da jedem i ribu. Ono što bih vas ja pitala je da li postoji neki način da se oslobodim kandide prirodnim putem, od pre par dana sam uvela drastične mere ishrane, i za sada primećujem da mi je dosta bolje, ali me zanima, da li postoji nešto čime mogu da se ispiram, ili eventualno neki lek koji mogu da koristim u prvom trimestru. Hvala puno unapred

    Odgovoreno: 16. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite vasem ginekologu da vam prepise adekvaynu terapiju, zato vreme vam savetujem da se isperite rastvorom kaljum hipermanganom (roza boje) vise puta dnevno.