Postovani, poslednju menstruaciju sam imala 19. 10. I posle izostanka menstruaciju sam uradila beta hcg i utvrdjena je trudnoca. Dan pre zakazanog pregleda kod lekara prokrvarim i odmah se javim kod njega da bi na uz se video hematom pored ploda, dobila sam 4 injekcije progesterona i utrogestan od 100 2 puta po 1. Posle toga na kontroli (10. 12.) se utvrdi da se hematom smanjuje ali doktor mi prepise i dalje utrogestan od 200, 3 puta po 1 i eritromicin od 500, na 6h 5-7 dana. Zanima me da li je upotreba antibiotika preporucljiva u ovako ranoj trudnoci, sada sam 8 nedelja i da li moze izazvati neku stetu po plod? Unapred zahvalna na odgovoru!

    Odgovoreno: 13. 12. 2014.

Komentari na pitanje: #133115

    • Rami Aburas 13. 12. 2014.

      Eritromicin prolazi kroz placentu. Ne preporučuje se primjena Eritromicin kapsula u trudnoći, stoga što postoji povećani rizik nastanka reverzibilne hepatotoksičnosti.