Sme li se koristiti aciklovir mast u ranoj trudnoci?

    Odgovoreno: 13. 12. 2014.

Komentari na pitanje: #133108

    • Tanja Vicovic 14. 11. 2017.

      Postovani, 11a sam sedmica trudnoce, a u prethodnoj 10oj sedmici mi je izašao herpes na usni. Iz neznanja sam ga koristila jednom na otvorenu ranu. Posle toga sam procitala mnogo toga da se aciklivir mast nikako ne sme koristiti naročito u prvim sedmicama trudnice. Jako sam se zabrinula. A onda sam ovde procitala da se mast moze koristiti. Da li mi možete objasniti dejstva i posledice. Živim u inostranstvu, pa nisam u mogucnosti da pitam nekoga od naših lekara ili ginekologa. Unapred hvala! Tanja

    • Tanja Vicovic 31. 10. 2017.

      Postovani, 11a sam sedmica trudnoce, a u prethodnoj 10oj sedmici mi je izašao herpes na usni. Iz neznanja sam ga koristila jednom na otvorenu ranu. Posle toga sam procitala mnogo toga da seAaciklivir mast nikako ne sme koristiti naročito u prvim sedmicama trudnice. Jako sam se zabrinula. A onda sam ovde procitala da se mast moze koristiti. Da li mi možete objasniti dejstva i posledice. Živim u inostranstvu, pa nisam u mogucnosti da pitam nekoga od naših lekara ili ginekologa. Unapred hvala! Tanja