Postovani, imam 16 godina i devica sam, ali mi se pre 4 meseci pojavila neka vaginalna infekcija, verovatno. Predeo oko vagine i sama unutrasnjost vagine je upaljena, crvena, moze se reci da su i usmine malo otecene, ako se tako kaze, i to prouzrokuje veliki svrab, takodje mi se javljaju neke ranice, kao ogrebotine ili male posekotine. To mi se javlja svakog meseca, 2-3 dana pre nego sto dobijem menstruaciju skroz nestane i nako menstrualnog ciklusa 2-3 dana, pojavi se ponovo i traje do sledece menstruacije i tako sve u krug, vec cetiri meseci. Bila sam kod lekara opste prakse i rekao mi je da uradim analizu mokrace u opstoj labaratoriji i mikrobioloskoj, i nalazi su bili u redu, predlozio mi je da idem kod ginekologa, ali sam odbila jer jos uvek nisam spremna na to. Zamolila bih vas, ukoliko ste se susreli sa ovakvim problemom, da mi preporucite neke lekove ili kreme, sta god bude trebalo i pretpostavku, sta bi to moglo da bude. Nadam se da odlazak kod ginekologa nece biti neophodan i da cete mi pomoci.

    Odgovoreno: 13. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, savetujem vam da se javite ginekologu da vas pregled da bi ste dobili adekvatnu terapiju, za to vreme mozete da se isperite rastvorom kaljum hipermangan (roza boja) vise puta dnevno.