Zdravo. . U petnaestoj sam nedelji trudnoce, crp mi je 13. 6, a pre dve nedelje mi je bio 9. 6, dr mi je rekla da pijen cefalexyn 2x2 i posle te kutije mi je 13. 6. . . . Inace nalaz urina i briseva (vaginalno) mi je uredan. . . Nisam prehladjena i nista me ne boli. . . Molim vas za savet. . . Hvala

    Odgovoreno: 13. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, (crp) je protein plazme, koji služi kao marker zapaljenja, zbog čega je važan indikator kod upale, nekroze tkiva ili traume. Poslednjih godina crp u dijagnostici se često koristi kao zamenski test za sedimentaciju eritrocita (se) . U principu antibiotsku terapiju treba da bude minimum 7 dana.