Postovani, molim za pomoc. Imam 25 godina. Silom prilika i raznih stresova bila sam primorana da pocnem da koristim antidepresive pre godinu dana. Od tada ne dobijam menstruaciju, i jako sam zabrinuta. Bila sam na ginekologiji i doktorka mi je rekla da je sve u redu (iako ocigledno nije) i da cu po njenom misljenju dobiti menstruaciju. Ali ja i dalje ne dobijam evo vec godinu dana. Psihijatar tvrdi da nije od lekova (lorazepam, efektin, tritico, flormidal) . Ginekolog me je ismejao rekavsi mi da mi je to problem u glavi i da cu dobiti. I nije mi dala nikakve lekove niti uput za proveru statusa hormona. Recite mi molim vas, sta moze biti uzrok potpunog gubitka menstruacije jer ja imam samo 25 godina? Hvala.

    Odgovoreno: 13. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da zamolite vaseg ginekologa da vam izazove menstruacija zatim proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa.