Postovani, suprug i ja planiramo trudnocu ali ja koristim avamys sprej za nos mesec dana i trebalo bi jos toliko zbog problema sa sinusima. Da li moze biti nekih nezeljenih efekata ili da pokusavamo. Unapred hvala na odgovoru. Pozdrav

    Odgovoreno: 13. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Bolje sacekajte da zaversite terapiju, mada nema dostupnih podataka o primjeni flutikazonfuroata u trudnoći. U ispitivanjima na životinjama pokazalo se da glukokortikoidi izazivaju malformacije, uključujući rascjep nepca i zaostajanje u intrauterinom rastu ploda. Međutim, to se ne smatra relevantnim kod ljudi pri preporučenim nazalno
      primijenjenim dozama koje imaju za posljedicu minimalnu sistemsku izloženost.
      primjena flutikazonfuroata u trudnoći dozvoljena je samo ako pozitivni učinci za majku nadilaze
      moguće rizike za fetus ili dete.