Postovani molim vas da mi kazete koje su nus pojave odnosno negativne karakteristike ampula gynodian depot i da li se preparatima iz programa aloja vera mogu regulisati hormoni posto sam u aprilu mesecu imala operaciju i odstranjeni su mi i materica i oba jajnika, molim vas da mi kazete vase misljenje sta bi vi preporucili i zbog cega. Unapred se zahvaljujem

    Odgovoreno: 14. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Gynodian depot (prasteron, estradiol) dobra terapija za tegobe u menopauzi, ili usled kastracije kod žena, osteoporoza kod žena u menopauzi. To znaci da je njegova uloga da zameni i nadoknadi hormone kojih ima sve manje u vasem organizmu. Ublažava i otklanja simptome menopauze kao sto su jačinu i učestalost valunga, pojačano znojenje, bol u kostima i zglobovima, anksioznost, nesanicu, depresiju i glavobolju. Pomaže u zaštiti srca i krvnih sudova, očuvanju integriteta kostiju i štiti organizam od neuravnoteženih i povišenih nivoa estrogena u periodu premenopauze. Nema neželjenih dejstava na dojke i uterus i ne utiče na pojavu gojaznosti. , tako bi se ublazili simptomi klimakterijuma.